●๋: MİNİK DOSTUM ●๋:
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kedi yürüyüşü :)

2 posters

Kedi yürüyüşü :) Empty Kedi yürüyüşü :)

Mesaj  Puficik 18/2/2008, 16:46

Yürüyüş bazen çok şeyi ele verebilir. Marilyn Monroe’nun yürürken sola 55 santim sağa 50 santim çalkaladığı söylenirdi. Bir erkek parfüm reklamında erkeği neresinden tanırsınız sorusunun yanıtlarından biri de yürüyüşü idi.

Ya kediler? Elbette kedilerin de yürüyüşünün kendine has bir tarzı vardır. Öyle güzel yürümek için başında ansiklopedi koyan bir kediye rastlamazsınız ama kediler de yürüyüşlerinde özgünlükleri olan canlıların başında gelir.

Nedir kedi yürüyüşün sırrı?

Kediler iki elleri ve iki ayakları üzerinde yürümelerine rağmen yerde iki pati izi bırakırlar. Çünkü ellerini kaldırdıkları yere ayaklarını basarlar. Bu o kadar mükemmel bir kareografidir ki doğada sadece üç canlı (Zürafa, Kedi ve Deve) bu muhteşem kareografiyi başarıyla icra eder. (Dileyen yerde kedi yürüyüşünü taklit etmekte özgür olup bu yürüyüşün taklit edilmesinin ne kadar zor olduğunu bendeniz gibi ilk adımda anlayacaktır.)

Kediler yürürken oldukça yumuşak bir şekilde patilerini yere basarlar. Bu özel yürüyüş onların oldukça sessiz hareket etmesini ve yürürken daha az enerji harcamalarını sağlar. Aynı zamanda ava yaklaştıklarında hızlarını artırmanın da ideal bir yoludur.

Ama sanıldığının aksine ön sol patilerini kaldırdıkları yere arka sol pati değil arka sağ pati gelir. Yürümeye önce ön sol pati ile başlarlar. (Bunları yazarken gidip kedilerimde bilimsel gözlem yapmaya çalıştım. Uyuyanlardan bir tek Hollywood bana yüz verdi. Ama o da uykudan yeni kalktığı için gerinmekten yürümeye pek fırsat bulamadı. Bana doğru her yürüdüğünde de ayaklarını tam olarak göremedim. Diğerleri ise “kaçık” babalarının neyi gözlediğini anlamaya çalışıyorlardı.)

Bu özel yürüyüşün kedilerle birlikte develerde ve zürafalarda olmasının sırrı nedir bilmiyorum ama kediler yürüyüşlerindeki zerafet ve estetik sebebi ile birçok kişiyi hayran bırakırlar. Mankenlik okullarında başarı ile yürüyen öğrencilere belki de bu yüzden “kedi yürüyüşünü öğrendi” denir.

--Alıntıdır..
Puficik
Puficik
mod
mod

Kedi yürüyüşü :) Empty Geri: Kedi yürüyüşü :)

Mesaj  Kuyu Cadısı 18/2/2008, 18:12

Evet çok ilgimi çekti bu konu. Çok uğraştım ama göremedim benim oğlan yürüyor mu yoksa koşuyor mu belli değil.. hangi ayak nereye gidiyor göremiyorum bi türlü Laughing Laughing Laughing
Kuyu Cadısı
Kuyu Cadısı
admin
admin

Kadın
İş/Hobiler : Tiyatro Oyuncusu / Gıda Teknikeri
Lakap : Kuyu Cadısı

http://www.minikdostum.tk

- Similar topics