●๋: MİNİK DOSTUM ●๋:
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KediLerin tuvaLet yapma stiLLeri :)

2 posters

KediLerin tuvaLet yapma stiLLeri :) Empty KediLerin tuvaLet yapma stiLLeri :)

Mesaj  Puficik 18/2/2008, 16:43

kedilerin tuvalet yapma stillerinden bir kaç örneği ne dersiniz?

“Tuvalette Gazete Okuyacağım” Diyen Kediler

Bu kediler tuvalette oldukça uzun kalırlar. Tuvalet kumunun üzerine sanki kumsalmış gibi uzanırlar. Bir yandan işlerini görür bir yandan da çevreye uzun uzun bakarak göremediklerimizi gözleriyle okurlar. Uzun düşüncelere dalarlar. Belki de ajandalarını gözden geçirirler. O kadar dalgındırlar ki, tuvalette bile olduklarını unutup arkalarına bakmadan, klasik kum eşelemesini unutarak çıkarlar. Bir önceki yaşamlarında muhtemelen arkalarından “sifonu çek” diye bolca seslenilmiştir.

“Acelem Var, Savulun!” Diyen Kediler

Bu kediler öylesine oyun düşkünü kedilerdir ki, maskaralık yapmaktan tuvalet yapmaya vakit bulamazlar. “Şu ç.ş de nereden çıktı” gibilerinden söylene söylene hızlıca tuvalete girerler, adet yerini bulsun gibilerinden kumu eşelerler ve sonra nereye geldiğine pek aldırış etmeden paketi bırakırlar. Hatta paket yoldayken bile tuvalet kabından koşarak çıkıp yarım bıraktıkları oyunlarına yönelirler.

“Her Şeyin Başı Temizliktir!” Diyen Kediler

Ah onların tuvalet yapması için uzunca bir merasim gerekir. Önce tuvalet bölmesini dikkatle koklarlar, yerleri incelerler, patileriyle de kumun temizliğini şöyle bir kontrol ederler. Eğer tuvalet bölmesi ayna gibi parlatılıp temizlenmemişse dostlarına sinirli bakışlar fırlatıp “yapmayacağım” deyip küser ve sırtlarını sinirle titrete titrete bir köşeye çekilirler. Tuvalet bölmesini asla onun istediği kadar temiz yapamazsınız. Tuvalet kumuna sanki kırılgan bir zemine basar gibi ağır ağır basarlar. Tuvaletlerini yapmaya karar verene dek bir on dakika kumun içinde yine hareket ederler. Tuvalette izlenmekten hiç mi hiç hoşlanmazlar. Adı bile anılmaması gereken böylesi bir eylemi gizlilik içinde halledip bir an önce bölmeden çıkmaya çalışırlar.

“Uzun İp Belimizde Biz Gideriz Ormana Hey” Diyen Kediler

Amiyane deyişle “B...da boncuk arayan kediler”dendir. Ama boncuğu önce kumda ararlar. Tuvalet kumunu elmas madeni gibi ince ince kazarlar. Yetmez bir daha kazarlar. Bir sağa döner kazarlar, bir sola döner kazarlar. Hatta bazen tuvaletlerine ara verip tekrar kazmaya başlarlar. Farklu tuvalet kumları kullanıldığında ilk farkeden onlardır. Neredeyse toprağın analizini yapıp sertlik derecesi ile emcilik oranını bir bakışta anlarlar. Önceki yaşamlarında jeofizik alanında çalıştıklarından şüphe edilmektedir.

“Dans Yaşamın Ta Kendisidir!” Diyen Kediler

Fransız Bale ustası Maurice Bejart’ın esinlenebileceği kedilerdendir. Hiç bir modern dansçı bu kediler kadar kum kabını böylesine etkili bir dans platformu olarak kullanamaz. Bacaklarını ve patilerini kabın çeşitli yerlerine yerleştirip adeta akrobasi gösterisi sergilerler. Bu da yetmez tuvaletlerini yaptıktan sonra parende atarak kum kabından çıkarlar.

“Kum Kabı Mı? O Da Neymiş?” Diyen Kediler

Bu kediler için tuvalet yapmak hava almak kadar basit ve üzerinde durulmaması gereken bir eylemdir. Dünya onlarındır, sınır ise gökyüzüdür. Her yer ve her şey kum kabı yerine kullanılabilir. “Saldım çayıra” diyerek bıraktıklarına da sahip çıkmazlar. Nasılsa bel ağrısı içinde kıvranan bir dostlarının deterjanlarla arkalarından koşup bırakılanı söylene söylene temizleyeceğini en iyi onlar bilir.

“Tuvalette Şarkı Söylemek Gibisi Yoktur!” Diyen Kediler

Tuvalete sanki işlerini görmek için değil konuşmak ve şarkı söylemek için girerler. Pop-Star yarışmalarına aday olabilecek derecede maharetlidirler. Tuvaletleri boyunca konuşurlar, mırıldanırlar ve sizden karşılık beklerler. Göz mimikleri ise inanılmazdır. Muhteşem oyun yetenekleri ile güler, ağlar, hüzünlenirler. Tuvalet yapmaz adeta bir müzikalde oynarlar. Tuvalet kabından sahneden inen bir yıldız gibi çıkarlar ve kesinlikle kuvvetli bir alkış beklerler.

“Şimdi Kim Tuvaletini Yapacak?” Diyen Kediler

Tembellikleri bütün eylemlerini kaplamış kedilerdir. “Ev yansa da sigaramı yaksam” diyen insan dostlarına benzerler. Tuvalete gitmek gözlerinde öylesine büyür ki, içlerinden gelen “tuvalete git sesi”nin sakince susmasını beklerler. Tuvalete gittiklerinde ise “şimdi buradan kim çıkacak” deyip kumda uzunca bir süre kalmayı tercih ederler. Şişman oldukları su götürmez bir gerçektir.

“Tuvaletim Güzel Tuvaletim” Diyen Kediler

Evlerinin tuvalet kabı olduğuna inanan kedilerdendir. Ayrıca kuma bıraktıkları paketleri onlar için çok ama çok önemlidir. Paketlerini gömmek için derin çukurlar kazarlar. Paketlerini gömdükten sonra bir de üzerine yatarlar. Onları kum kabından çıkarmak için ne kadar dil dökseniz de sizi anlayamazlar. Ya da sizin onu neden anlamadığınıza şaşarlar. “Sen alafranga tuvalete yastıkla giriyorsan bende kumda uzanıyorum, farkımız ne?” diye bir de çıkışırlar.

“Yapsam Mı Yapmasam Mı” Diyen Kediler

Evet karşımızda işte kararsız kediler. Papatya fallarına bayılırlar. O yüzden kır gezilerinde kedi otunun değil papatyaların izine düşerler. Gazetelerin astroloji köşeleri onlar için yazılmış gibidir. Tuvalet yapma konusunda mutlaka fikrinize ihtiyaç duyarlar. Ama teşvik ettiğinizde de “bilmem ki” der gibi tereddüt ederler, kayıtsız kaldığınızda ise “bana hiç yardımcı olmuyorsun” gibilerinden serzenişte bulunurlar.

Eh bu kadar tuvalet yapma stili sanırım bugünlük size de bize yeter de artar bile. Öyle değil mi:=)
Puficik
Puficik
mod
mod

KediLerin tuvaLet yapma stiLLeri :) Empty Geri: KediLerin tuvaLet yapma stiLLeri :)

Mesaj  Kuyu Cadısı 18/2/2008, 18:02

hehehe Laughing Laughing çok güzeldi..
bu arada benim oğlan hem aceleci hemde şarkıcı modunda giriyo tuvaletine Laughing Laughing
Kuyu Cadısı
Kuyu Cadısı
admin
admin

Kadın
İş/Hobiler : Tiyatro Oyuncusu / Gıda Teknikeri
Lakap : Kuyu Cadısı

http://www.minikdostum.tk

- Similar topics